Måndag vecka 34 kör vi igång studietimmen vilket innebär att du som elev har möjlighet att stanna kvar efter skolans slut och jobba med det du tycker att du behöver. Du kanske vill läsa på till ett prov, ta igen något du missat, få extra tid/hjälp med något arbetsområde eller vill jobba för att höja ditt betyg i något speciellt ämne.

Vi kör studietimme 4 gånger i veckan, månd-torsd och kommer att samlas i 3C. Under höstterminen ser bemanningen ut så här:

MåndagarTitti, Tesan  och Anders
Tisdagar– Helene S och Therese
(Lärare i Svenska, Spanska, Engelska, No och Matte)
Onsdag– Linda och Jessica
(Lärare i Matte, Svenska och Engelska)
Torsdag– Moa
Denna dag är studietimmen i biblioteket
Du kan jobba med alla ämnen samtliga dagar men vill du ha extra hjälp i något specifikt ämne ska du kolla vilken lärare som är på plats